Categorieën: Nieuws

CDA pleit voor gemeentebreed initiatief voor herverdeling energiecompensatie

Energiecompensatie voor alle Nederlanders is volgens de raadsfractie van het CDA een generiek ‘ongerichte’ maatregel. De partij wil daarom dat de gemeente zich inzet om het geld op plekken te krijgen waar de nood het hoogst is. Het CDA pleit daarom voor een gemeentebreed systeem, waarmee Groningers die het geld niet nodig hebben de compensatie aan hulporganisaties kunnen doneren.

De CDA-fractie komt met het initiatief na de actie van kerken in Haren. De kerkleden doneerden in totaal 25.000 euro aan onbenutte energiecompensatie aan de Voedselbank. “Hoe mooi zou het zijn als we deze beweging door de hele gemeente zien” aldus CDA-fractievoorzitter Jalt de Haan. “Daarom willen we het voor Groningse huishoudens die kunnen en willen afzien van hun energiecompensatie eenvoudig maken om solidair te zijn met gezinnen in nood.”

Volgens het CDA heerst in Groningen een groot solidariteitsgevoel en zijn meer Stadjers bereid hun energiecompensatie af te staan aan minder bedeelde huishoudens, bijvoorbeeld omdat ze een lage rekening hebben, in een goed geïsoleerd huis wonen of al tal van verduurzamingsmaatregelen getroffen hebben. “Maar helaas blijft de energierekening voor veel Groningers torenhoog en onbetaalbaar”, vervolgt De Haan. “Gelukkig zijn er veel maatschappelijke organisaties die zich voor deze groepen inzetten. We willen hen helpen een groot initiatief op te zetten waar mensen hun energiecompensatie aan kunnen doneren.”

Tom Veenstra

Recente berichten

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

30 minuten geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

39 minuten geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

2 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

3 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

3 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

4 uur geleden