Categorieën: Nieuws

Geblinddoekt oversteken bij de Sint Jansbrug? Volgende week zaterdag mag jij het proberen

Met een blinddoek een drukke straat in Groningen oversteken. Wie zoiets zou doen, wordt door anderen waarschijnlijk voor gek verklaard. Maar voor mensen met een visuele beperking is dit de dagelijkse realiteit. Daarom organiseert de Oogvereniging volgende week zaterdagmiddag een actie bij de Sint Jansbrug, waar voorbijgangers het mogen gaan proberen.

Tijdens de Dag van de Witte Stok staan leden van de Oogvereniging klaar bij de Sint Jansbrug om voorbijgangers te vragen of ze bereid zijn om, onder begeleiding, met een simulatiebril of slaapmasker op en witte stok in de hand over willen steken. Zo kunnen ze zelf ervaren of ze, vertrouwend op andere zintuigen en andere weggebruikers, de weg over kunnen steken.

“Wij hebben voor de Sint Jansbrug gekozen, omdat dit een belangrijke looproute naar de binnenstad is geworden”, vertelt Geert de Breucke van de Groningse afdeling van de Oogvereniging. “Vele voetgangers met een visuele beperking dit als een uitdagende oversteek ervaren. Met deze actie hopen wij bij te dragen aan een betere bewustwording voor mensen met een visuele beperking in het verkeer. Daarbij noemen we de Sint Jansbrug in het bijzonder.”

Druf jij de uitdaging aan? Kom dan volgende week zaterdag tussen 13.45 en 15.00 uur naar de Sint Jansbrug.

Tom Veenstra

Recente berichten

DJ Coco Coquelicot loopt hersenschudding op door aanval op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

2 minuten geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

1 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

2 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

2 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

4 uur geleden