foto: Bob de Vries
Begin oktober beginnen er noodwerkzaamheden aan het dak van één van de Glaudé-panden aan de Hereweg.
De panden in het Stationsgebied zijn in slechte staat. Het dak van één van de panden (Hereweg 3) staat op instorten door waterschade. Als er nu niks aan wordt gedaan, gaan ook de waardevolle interieurs en constructies in het pand verloren.
Daarom heeft de gemeente besloten tot herstelwerkzaamheden, zodat het pand niet verder in verval raakt. De werkzaamheden voor het noodherstel van de dakbedekking beginnen komende week met de steigeropbouw. De aannemer begint in de eerste week van oktober.
De gemeente heeft de panden vanaf 1989 aangekocht met als doel om in de toekomst te slopen, onder meer vanwege plannen met de Regiotram en de vervanging van het Herewegviaduct. Later bleek sloop niet meer noodzakelijk te zijn. Vorig jaar december maakte de gemeente bekend een groot deel van de panden te willen restaureren. Daar is echter nog niet genoeg geld voor (kosten: tussen de één en vier miljoen euro). Begin volgend jaar hoopt de gemeente meer duidelijkheid te kunnen verschaffen over de renovatie van de panden.
De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…
FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…
De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…
Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…
Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…
Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…