Foto: Sebastiaan Scheffer
Het Instituut Mijnbouwschade Groningen heeft een fout gemaakt bij de beoordeling van 347 smartengeld-aanvragen in het aardbevingsgebied. Daardoor moeten de bewoners samen 445.500 euro aan uitgekeerd geld terugbetalen aan het IMG, of stoppen met procederen tegen de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM).
Volgens het IMG is het geld onterecht uitgekeerd door een fout bij het geautomatiseerd inlezen van informatie voor de beoordeling van de aanvragen. Het IMG had dit geld (naar eigen zeggen) niet mogen uitkeren, omdat deze groep aanvragers betrokken is bij een gerechtelijke procedure tegen de NAM over vergoeding van immateriële schade. Het IMG stelt dat het gaat om 347 van de 19.554 aanvragen voor immateriële schade, die sinds april van dit jaar zijn ingediend.
Het IMG heeft de betrokkenen deze week een brief gestuurd met tekst en uitleg. Ze mogen kiezen: ze kunnen het ontvangen smartengeld terugbetalen aan het IMG, of ze moeten stoppen met procederen tegen de NAM. Daarnaast heeft het IMG aanpassingen gedaan bij het digitaal inlezen van de gegevens en worden er extra controles en steekproeven uitgevoerd.
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…
Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…
Wethouder Philip Broeksma en gedeputeerde Erik Jan Bennema hebben donderdag samen het laatste deel van…
Vijf studenten van de Hanzehogeschool zijn naar Fortaleza in Brazilië gereisd om daar voor hun…