Foto: Rick van der Velde
Het Provinciehuis is dinsdag van energielabel C naar label A++ gegaan. Het nieuwe energielabel werd onthuld door gedeputeerde Fleur Gräper (D66) samen met directeur John Ottens van BAM Bouw en Techniek.
De afgelopen periode is het Provinciehuis flink onder handen genomen. Noodzakelijk technisch onderhoud aan de buitenzijde was de aanleiding om het gebouw verder te verduurzamen en het binnenklimaat te verbeteren. Zo werd ruim 5.000 vierkante meter dak voorzien van nieuwe isolatie en dakbedekking, werden ruim 650 zonnepanelen geplaatst, werden 350 kozijnenpartijen vervangen en werd meer dan 10 kilometer kierdichting toegepast. Daarnaast ging het gebouw van het aardgas af.
Door al deze maatregelen is een flinke stap gezet op de duurzaamheidsladder. Energielabel A++ voor een gebouw uit de jaren negentig, en deels uit de jaren tachtig, is dat best bijzonder. De nieuwe zonnepanelen wekken op jaarbasis meer stroom op dan het gemiddelde verbruik van tachtig huishoudens. En doordat het gasverbruik van het pand tot nul is teruggebracht wordt er gemiddeld 250.000 kuub gas per jaar bespaard. “De provincie heeft de verantwoordelijkheid om voorop te lopen in de energietransitie”, vertelt gedeputeerde Fleur Gräper. “Doordat we eerder keuzes in de juiste richting hebben gemaakt kunnen we daar nu de resultaten van tonen. En juist in de huidige energiecrisis geven we het goede voorbeeld en leveren een significante bijdrage. Daar zijn we best trots op.”
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…
Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…