Foto: StarLight from FreeImages
De economie in Groningen is in het eerste kwartaal van dit jaar gegroeid ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Maar Groningen bleef qua groei wel achter bij de rest van Nederland. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek.
De economie in Groningen groei met vijf procent in het eerst kwartaal van dit jaar. De Nederlandse economie groeide gemiddeld met zeven procent ten opzichte van de eerste drie maanden van vorig jaar, twee procent meer dan de economie van Groningen. Oost-Groningen kende de laagste economische groei (vier procent), maar ook de regio ‘overig Groningen’ waar onze gemeente onder valt, kwam met vijf procent groei niet boven het landelijke gemiddelde uit.
De regio’s Haarlemmermeer, Zeeuws-Vlaanderen en Amsterdam hadden de hoogste groeipercentages. De sterke economische groeicijfers van Nederland als geheel wordt volgens het CBS met name veroorzaakt doordat Nederland een jaar geleden nog in een strenge lockdown zat.
De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…