Categorieën: Nieuws

GGD Groningen benadrukt: zelftest niet bij iedereen genoeg

Hoewel het vanaf vandaag (maandag 11 april) niet meer nodig is om na een positieve zelftest voor het coronavirus een bevestigingstest te doen bij de GGD, benadrukt de gezondheidsdienst dat er nog steeds groepen mensen zijn waarbij alleen een zelftest niet voldoende is.

Zorgmedewerker hebben nog steeds een PCR-test nodig om na vijf dagen uit quarantaine te kunnen. Ook inwoners van een verpleeghuis of een andere instelling met kwetsbare personen moeten nog steeds een PCR-test doen. Ook mensen die 70 jaar of ouder zijn en mensen die een er ernstige afweerstoornis hebben die thuis wonen en dagbesteding volgen, zijn nog niet van de tests bij de GGD af. Ook zijn er mensen die niet zelf in staat zijn om een zelftest af te nemen.

Daarnaast blijven GGD-tests nodig als mensen een herstelbewijs willen hebben. Dat is bijvoorbeeld nodig als mensen naar het buitenland willen reizen.

‘Testen blijft belangrijk’

“Zelf testen bij klachten blijft wel belangrijk”, benadrukt de GGD. “Door de zelftest weet je namelijk of je corona hebt of niet en dan kun je je gedrag daarop aanpassen.”

Tom Veenstra

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

17 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

58 minuten geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

1 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

3 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

4 uur geleden