Foto: Willemijn Kemp
De Rijksuniversiteit Groningen heeft besloten om de online beginnerscursus ‘Introduction to Dutch’ voorlopig permanent gratis beschikbaar te maken. Dit betekent dat iedereen op elk gewenst moment kan beginnen met de cursus.
“Nu de toestroom van Oekraïense vluchtelingen naar Nederland steeds groter wordt, willen we graag voorzien in de behoefte die onder deze groep kan ontstaan naar het leren van de Nederlandse taal”, stelt de universiteit. De online cursus duurt drie weken. Onderwerpen als voorstellen en vertellen over familie, vrienden, werk of studie komen aan de orde. Daarnaast geven de korte films in de cursus een indruk van het wonen en leven in Nederland.
Daarnaast ontwikkelde de RUG eerder al een Dutch Survival Kit voor nieuwkomers. In dit document staan veel gebruikte Nederlandse woorden en zinnen met de Engelse vertaling.
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…