Foto: Wutsje via Wikimedia Commons (CC 3.0 SA)
Bij de decemberuitgave van het kerkblad van het bisdom Groningen-Leeuwarden (gevestigd aan de Ubbo Emmiussingel in de Stad) zat een folder van de ultraconservatieve katholieke organisatie Civitas Christiana. Een fout, laat het bisdom donderdagavond weten aan Trouw.
Volgens Trouw kwam de fout aan het licht, nadat meerdere abonnees van het blad zich beklaagden bij de krant over de toevoeging van een folder van Civitas Christiana in het kerkblad. Via de reclamefolder konden leden een beeltenis van Onze Lieve Vrouwe van Fatima ontvangen, maar gaven de bestellers gelijk toestemming om meer informatie te ontvangen van het omstreden genootschap.
Het bisdom stelt zich uitdrukkelijk van de organisatie te distantiëren en benadrukt dat de folder per abuis naar parochianen is gestuurd. Een woordvoerder stelt dat de organisatie, die onder andere strijdt tegen homoseksualiteit, abortus, de Islam en de multiculturele samenleving, niet past binnen het gedachtegoed van de kerk en Paus Franciscus.
Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…
De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…