Categorieën: Nieuws

Eerste officiële dronevlucht vanaf Groningen Airport Eelde

Op Groningen Airport Eelde vindt donderdag de eerste officiële dronevlucht plaats vanaf een internationale luchthaven in Nederland. Het is een volgende stap naar de integratie van bemand en onbemand vliegverkeer.

De vlucht maakt deel uit van het side-event Hydrogen Valley Aviation. Daarbij staan de duurzaamheidsambities van de luchthaven centraal. Het gaat donderdag om een zogenoemde BVLOS-vlucht. Die afkorting staat voor ‘beyond visual line of site’. Het is een volgende stap naar de integratie van bemand en onbemand vliegverkeer. Bij een BVLOS-vlucht wordt dus buiten het directe zicht gevlogen.

Eelde is de enige luchthaven in ons land met een ontheffing voor deze vluchten. Drone Delivery Services is de enige partij met een vergunning om te vliegen op locatie. Volgens de organisatie betekent dit dat de samensmelting van bemand- en onbemand vliegverkeer nu echt binnen bereik is.

Gert van Akkeren

Recente berichten

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

15 minuten geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

1 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

1 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

2 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

12 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

13 uur geleden