Categorieën: Nieuws

UMCG zoekt vrijwilligers voor onderzoek van hoopgevend Covid-vaccin

De eerste resultaten naar het kandidaat-vaccin AKS-452 tegen Covid-19 zijn hoopgevend. Dat blijkt uit onderzoek van het UMCG. Het ziekenhuis zoekt nu 116 gezonde vrijwilligers voor vervolgonderzoek.

Het vaccin wordt gemaakt door Akston Biosciences uit de Verenigde Staten. Uit het onderzoek blijkt dat het vaccin een zeer goede bescherming kan bieden. Bij alle 60 deelnemers ontstond een uitstekende antilichaamrespons met een enkele prik van het vaccin. Ook werd bij de gevaccineerde vrijwilligers een veel hogere concentratie antistoffen aangetroffen dan bij mensen die een COVID-19 infectie hebben gehad.

Het UMCG zoekt voor de tweede fase van het onderzoek 116 gezonde vrijwilligers tussen 18 en 85 jaar, die geen corona hebben gehad en tot nu toe nog geen ander coronavaccin hebben gekregen. Vrijwilligers ontvangen 500 euro voor deelname aan de studie. Ook is er een wervingsvergoeding van 200 euro voor elke geschikte deelnemer die wordt aangedragen.

Het Akston vaccin kan in de koelkast worden bewaard en blijft tot vier weken goed op kamertemperatuur. Het is dus makkelijk te transporteren naar andere werelddelen. Akston heeft al 250 miljoen vaccins klaarliggen. Zodra het onderzoek is afgerond en goedgekeurd kunnen ze gebruikt worden.

Gert van Akkeren

Recente berichten

Thermo Fisher wil opnieuw praten over cao; acties voorlopig gepauzeerd

Thermo Fisher, de Amerikaanse biofarmaceut met een vestiging aan de Zuiderweg in Hoogkerk, heeft zijn…

4 seconden geleden

Kringloopwinkel GoudGoed blij met nieuwe plek aan Paterswoldseweg: “We hebben veel ruimte”

Kringloopwinkel GoudGoed is bijna een week geopend. Volgens manager van WerkPro Bastiaan van Vliet lopen…

3 minuten geleden

Fietser gewond door aanrijding op Osloweg

Op de kruising tussen de Osloweg en de Gotenburgweg vond vrijdagmiddag een aanrijding plaats tussen…

46 minuten geleden

Forumbibliotheek Selwerd feestelijk heropend

De Forumbibliotheek in Selwerd is vrijdagochtend feestelijk heropend na een verbouwing van drie maanden. In…

1 uur geleden

Nieuwe delen van Doorfietsroute Leek–Groningen vanaf vandaag open

Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…

2 uur geleden

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

3 uur geleden