Categorieën: Nieuws

Moeder en dochter maken fotoboek over werkzaamheden WarmteStad in Paddepoel

Zeshonderd foto’s van de werkzaamheden aan WarmteStad in de wijk Paddepoel. Voor Lenie Kiewiet en dochter Bianca Kuiper was het aanleiding om na zoveel foto’s een fotoboek te gaan maken. Wethouder Philip Broeksma nam vrijdag het eerste exemplaar in ontvangst.

“Mijn dochter is een ontzettend goede fotograaf. Ze maakt hele mooie foto’s”, vertelt Lenie. “Een tijd geleden maakte ze een foto van een zonsondergang bij Westerbroek. Die foto heeft ze vervolgens ingestuurd naar MAX Ledenblad en Piet Paulusma koos toen de foto. Dat smaakte naar meer, en zo is het idee ontstaan om de werkzaamheden in Paddepoel te volgen.”

Het gaat om zeshonderd foto’s die in de periode van september 2019 tot juli 2020 gemaakt zijn. Lenie: “Als we alle werkzaamheden hadden willen volgen dan hadden we nog veel meer foto’s gehad. Op een gegeven moment hadden we al die foto’s liggen, die als het ware lagen er maar. En toen is het idee ontstaan om er iets mee te doen, om er een fotoboek van te maken.”

“Wij wilden echt een mooi boek, met folie, met een harde kaft en waarbij er ook echt recht wordt gedaan aan de foto’s. Maar voor het zo ver was, moesten we natuurlijk eerst een selectie maken. Je kunt niet zeshonderd foto’s in een boek stoppen. Uiteindelijk hebben we na veel wikken en wegen zo’n veertig foto’s uitgekozen. We hopen dat het boek een inkijkje geeft in de bijzondere werkzaamheden die hier in de wijk hebben plaatsgevonden.  We overwegen om wellicht nog een tweede deel te gaan maken, ook omdat we zoveel foto’s hebben gemaakt. Maar daar moeten we nog even over nadenken.”

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Vooral bewolking en nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

7 minuten geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

42 minuten geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

2 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

2 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

3 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

4 uur geleden