Categorieën: Nieuws

Posteractie Partij voor de Dieren: “Het is een stadspark, geen pretpark!”

De Groningse afdeling van de Partij voor de Dieren heeft een protestfilmpje gemaakt en een posteractie georganiseerd tegen de plannen die het college van B&W heeft met het Stadspark.

Verspreid over de omliggende stadswijken hangen ruim honderd posters achter woningruiten met de tekst: “SSSSSStttttt… Geen herrie in het Stadspark!”

“In een tijd waarin de natuur zo ontzettend onder druk staat, moet je stevig inzetten op het versterken van de biodiversiteit en dat niet willen beperken tot alleen de Heemtuin en directe omgeving daarvan”, aldus Kirsten de Wrede, fractievoorzitter van de Partij voor de Dieren. “Waarom focus je niet in het hele park op versterken van de natuurwaarden? Daar is een park toch voor bedoeld? Het is een stadspark, geen pretpark!”

Gemeente wil meer ruimte voor evenementen en recreatie

De gemeente wil dat meer mensen gebruik gaan maken van het Stadspark. Door de drafbaan weg te halen, moet er ruimte komen voor grote concerten en evenementen. Ook worden auto’s verder geweerd en komt er ruimte voor extra voorzieningen als kleinschalige horeca en mogelijk een skatebaan. Ook het omvormen van de vijvers tot zwemwater is een optie.

 

Tom Veenstra

Recente berichten

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

8 minuten geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

3 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

4 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

4 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

4 uur geleden

Doorfietsroute Groningen – Ten Boer geopend

Wethouder Philip Broeksma en gedeputeerde Erik Jan Bennema hebben donderdag samen het laatste deel van…

5 uur geleden