Categorieën: Nieuws

Olie aangetroffen in kolk Oostersluis, scheepvaartverkeer gestremd

Er is zaterdagochtend olie aangetroffen in de kolk van de Oostersluis in Stad. Dat laat Rijkswaterstaat Noord-Nederland weten.

Op een foto van Rijkswaterstaat is te zien dat er een olievlek op het water drijft. Voor zover bekend bevindt de olie zich alleen op het water tussen de sluisdeuren. “We doen op dit moment onderzoek naar de bron van de lekkage”, laat Rijkswaterstaat weten. “Een aannemer is onderweg om met materiaal de olie op te gaan ruimen.”

Vanwege de olie is de sluis afgesloten waardoor het scheepvaartverkeer gestremd is. Het is onbekend hoe lang de stremming gaat duren.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

7 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

47 minuten geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

56 minuten geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

3 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

4 uur geleden