Categorieën: Nieuws

PvdD: ‘Fouten bij afwikkeling explosie aan Wibenaheerd’

De Partij voor de Dieren stelt schriftelijke vragen aan het college van b&w in Groningen over de hulpverlening en verdere afwikkeling rondom de explosie aan de Wibenaheerd. Volgens de fractie zijn er fouten gemaakt met betrekking tot de veiligheid en de communicatie naar bewoners.

Volgens de fractie is de veiligheid in het geding geweest het sein veilig werd gegeven op vrijdagavond, terwijl een dag later explosieven tussen het puin werden gevonden. “Dit doet mij vermoeden dat het eerste onderzoek niet grondig genoeg is geweest en dat veel bewoners en huisdieren in gevaar zijn geweest”, aldus raadslid Terence van Zoelen.

Ook vindt de fractie het kwalijk dat de bewoners op zaterdag niet de kans kregen hun huisdieren op te halen. Van Zoelen: “Uiteindelijk kregen alleen de bewoners die zaterdagavond laat in het Wij-gebouw verbleven het bericht dat ze even in hun huis konden voor dieren en medicijnen.” De Partij voor de Dieren stelt daarom dat de situatie voor veel mensen zeer beklemmend is én was, en dat nazorg nodig is.

Vorige week vrijdag explodeerde de gevel van een appartement aan de Wibenaheerd. Twee bewoners waren gewond geraakt. Aanvankelijk dacht men dat een gasfornuis of oven de oorzaak was. In de woning werd in de nacht van zaterdag op zondag en op zondagmiddag een explosieve vloeistof gevonden. Deze vloeistof werd door de EOD uit de flat gehaald en werd later tot ontploffing gebracht op Driebond.

Tom Veenstra

Recente berichten

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

18 minuten geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

27 minuten geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

2 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

2 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

3 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

3 uur geleden