Categorieën: Nieuws

Kappers, schoonheidsspecialisten en bouwmarkten mogen op Hemelvaartsdag langer open

Kappers, schoonheidsspecialisten, pedicures en bouwmarkten in Groningen mogen op Hemelvaartsdag langer open. Dat mag van de gemeente Groningen omdat er de komende periode grote drukte wordt verwacht in deze zaken. Bouwmarkten mogen ook op Tweede Pinksterdag langer open.

De ondernemers hebben om de verruimde openingstijden gevraagd om de gezondheid van hun medewerkers en klanten te beschermen. Op deze manier hoopt de gemeente winkeliers te helpen bij het spreiden van klanten en het beperken van wachtrijen. Kappers en ‘verzorgende beroepen’ mogen op Hemelvaartsdag van 06:00 uur tot 22:00 uur open. Bouwmarkten mogen vanaf 10.00 uur open in plaats van 12.00 uur open.

Supermarkten en drogisterijen mochten, om dezelfde reden, vanaf 5 april al langer open. De ruimere openingstijden gelden in principe t/m 1 juni 2020, maar kunnen eerder worden ingetrokken of verlengd als de situatie daarom vraagt.

Tom Veenstra

Recente berichten

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

32 minuten geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

2 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

2 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

2 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

4 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

4 uur geleden