Categorieën: Nieuws

OM: “Verdachten worden alleen nog bij ernstige feiten aangehouden”

Politieagenten gaan verdachten bij alleen nog ernstige feiten aanhouden. Het Openbaar Ministerie heeft de maatregelen genomen vanwege het coronavirus.

Volgens het OM worden vanaf dinsdag verdachten alleen nog aangehouden als dat echt noodzakelijk is vanwege de ernst van de strafbare feiten en de dreiging die er geldt voor de rechtsorde. De maatregel is genomen om voldoende operationele capaciteit te houden en om de verspreiding van het virus tegen te gaan. Het Openbaar Ministerie zegt wel voorrang te geven aan zaken waarbij sprake is van geweld, kwetsbare slachtoffers en zeden misdrijven. Daarnaast zal men ook handelen bij personen met geestelijke problemen. “Bij verward gedrag dat wijst op gevaar viir de veiligheid van de persoon zelf of anderen, zullen we zo nodig direct moeten ingrijpen”, aldus een woordvoerder.

De politie blijft de komende tijd ook patrouilleren op de straten. Aanhoudingen op heterdaad zullen daarom ook gewoon plaats vinden. “De veiligheid op straat en het naleven van de waarden van de rechtstaat zijn voor ons belangrijke uitgangspunten in ons handelen.” Agenten worden later dinsdag geïnformeerd over het nieuwe arrestatiebeleid.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

42 minuten geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

1 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

2 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

3 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

3 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

5 uur geleden