Categorieën: Nieuws

PvdD wil verbod op vogelverschrikkers voor particulieren en bedrijven

De Partij voor de Dieren laat zich vrijdagmiddag kritisch uit over de gemeentelijke plannen om de overlast van roeken in onder andere Ten Boer, Beijum en De Hunze aan te pakken. Het vraagt onder andere om een verbod op particuliere en bedrijfsmatige vogelverschrikkers in de gemeente te onderzoeken.

De PvdD pleit daarom voor ’tolerantie jegens dieren’ en vraagt de gemeente te zoeken naar andere oplossingsrichtingen dan verjagen. Daarnaast wil de partij dat het college van B&W een plaatselijk verbod instelt op ‘particuliere’ en bedrijfsmatige vogelverschrikkers’. De partij noemt deze een ‘bedreiging voor de ecologische doelstellingen van de gemeente.’

Volgens de partij is de aanpak van de roeken niet een op zichzelf staand fenomeen. Op meerdere plaatsen in de stad staan vogelverschrikkers om andere vogelsoorten te weren. Op het filiaal van Bauhaus in de stad staat een speakerinstallatie die meeuwen moet verjagen. De partij is bang dat deze maatregelen niet alleen de plaagdieren, maar ook alle andere vogels wegjaagt uit de stad.

 

Tom Veenstra

Bekijk reacties

  • Een verbod op vogelverschrikkers zou betekenen dat de mensen van de PvdD allemaal moeten verhuizen naar een meer tolerante gemeente.

  • Dan mogen de leden van de vegan sekte wel gaan oppassen die zien er ook allemaal uit alsof ze voor het eerst daglicht zien.

  • Iets anders dan laten schrikken..
    Nou op Schiphol doen ze bijv vergassen.
    Op het land word er dan weer geschoten.
    Ik dacht dat dit de meest diervriendelijke manier was. Dit verzin je niet zelf, neeeeee zoiets krijg je alleen verzonnen als incapabele politieke groep.

Recente berichten

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

44 minuten geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

53 minuten geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

2 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

12 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

12 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

16 uur geleden