Categorieën: Nieuws

Scholieren Harens Lyceum schitteren op podium Koninklijk Conservatorium

Drie scholieren van het Harens Lyceum hebben vrijdagavond met succes een optreden gegeven in het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. “Het was prachtig!”

Sophia Faltas, Wilko Koekoek en Fabian Schaub zijn zogenaamde DaMu-leerlingen. Zij combineren hun opleiding op het Harens Lyceum met een vooropleiding aan het Prins Claus Conservatorium. In Nederland zijn er twaalf DaMu-scholen (Dans en Muziek, red.) Al deze scholen mochten zich vrijdagavond presenteren op het podium van het Koninklijk Conservatorium. Het drietal bracht het ‘Pur ti miro, pur ti stringo, pur ti godo, pur t’annodo‘ ten gehore van Monteverdi. Een stuk dat afkomstig is uit de opera L’incoronazione di Poppea. Zangers Sophia en Wilko werden daarbij begeleid door Fabian op klavecimbel. OOG Tv zond afgelopen donderdag een reportage uit over de voorbereidingen op het bijzondere concert, dat hier te bekijken is.

Aan het optreden waren geen prijzen verbonden. De avond was georganiseerd om de DaMu-scholen de gelegenheid te bieden om te laten zien wat ze in huis hebben. Na afloop van het optreden liet het drietal weten erg tevreden te zijn over hun optreden.

Het optreden is hier te bekijken. De beelden zijn gemaakt door Aad van der Drift:

Sebastiaan Scheffer

Bekijk reacties

Recente berichten

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

1 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

2 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

2 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

3 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

4 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

14 uur geleden