De politie heeft donderdagavond op verschillende locaties in de stad fietslichtcontroles gehouden. Bij de controles hebben verschillende fietsers een bekeuring gekregen.
Door: Wesley Bos – groningsnieuws.nl
In het begin van de avond werd er voornamelijk gecontroleerd in de wijk Selwerd. Politieagenten stonden bij de spoortunnel, bij de kruising Eikenlaan met de Kastanjelaan en ook werd er gecontroleerd bij de Pleiadenlaan ter hoogte van het fietstunneltje. Bij de controles werd gekeken of fietsers deugdelijke en werkende voor- en achterverlichting voerden. “Ik sta hier bij de kruising met de Eikenlaan en de ene na de andere fietser rijdt hier de fuik in”, ziet incidentfotograaf Wesley Bos. “In een half uur tijd zijn hier al zeker twintig bekeuringen uitgedeeld.” Hoeveel boetes er in totaal zijn uitgedeeld was donderdagavond nog onbekend.
De controle op de Eikenlaan duurde tot 21.30 uur. De politie is van plan om de komende dagen nog meer van zulke controles uit te gaan voeren.
De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…
FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…
De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…
Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…
Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…
Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…
Bekijk reacties
Goed zo elke dag doen!
Als politie hier net zolang mee doorgaan tot er een keer 5 tot 10% van de fietsers geen licht voert, in plaats van zoals het nu gaat er 75 tot 80% van de fietsers zonder licht rijdt en zich verder ook geen zak van geldende verkeersregels aantrekt.
Ook daar zou men als bevoegd gezag frequent op moeten gaan verbaliseren, denk te kunnen stellen dat er heel wat minder fietsers bij ongevallen betrokken gaan raken.
Dit doen ze dus doen op plaatsen waar het goed verlicht is. De politie moet prioriteiten stellen en dus boeven vangen. Zo te zien is er overcapaciteit bij de politie.
ik vraag mij af of de politie ook bekeurt voor smartphone gebruik op de fiets. Politie heeft ook de optie om te waarschuwen (al lijkt een waarschuwing weinig waarde te hebben als de persoonsgegevens niet worden vast gelegd).
als automobilist schrik je je rot in de avond als er weer een fietser zonder verlichting ineens vlak voor je ziet verschijnen
doe gvd gewoon een fatsoenlijke verlichting op je fiets.