Categorieën: Nieuws

Basisschoolleerlingen presenteren toekomstplannen voor Woltersum

In het kader van het dorpsvernieuwingsproces in Woltersum hebben de 44 leerlingen van OBS De Huifkar aan ouders, gemeentevertegenwoordigers en andere geïnteresseerden hun ideeën voor de toekomst gepresenteerd.

Kinderen uit de groepen 1 en 2 lieten aan de hand van fraai knutselwerk zien dat zij meer huisdieren in het dorp willen. Groep 3 en 4 hebben vooral naar het voorzieningenniveau gekeken en op de dorpsplattegrond aangegeven wat geschikte locaties zijn, bijvoorbeeld voor een bos, een zwembad annex ijsbaan annex skeelerbaan, een trein of bus onder het Eemskanaal, een bakkerij naast de school en een watertaxi.

De bovenbouwleerlingen, groepen 5 tot en met 8, hebben foto’s gemaakt van wat er beslist niet mag verdwijnen in Woltersum: een ijsbaan, een eierkeet, de molen, het uitzicht op het dorp en de karakteristieke bebouwing.Als het aan hen ligt, wordt er een beweging in gang gezet waarbij de inkomsten uit de ene voorziening worden geïnvesteerd in de volgende en zo verder. Zo groeit dan vanzelf het aantal inwoners en dus meer kinderen voor de school.

Het werk van de leerlingen wordt binnenkort aan het hele dorp gepresenteerd, gezamenlijk met de agendapunten die door het rest van het dorp zijn aangedragen voor dorpsvernieuwing.

Tom Veenstra

Recente berichten

Forumbibliotheek Selwerd feestelijk heropend

De Forumbibliotheek in Selwerd is vrijdagochtend feestelijk heropend na een verbouwing van drie maanden. In…

14 minuten geleden

Nieuwe delen van Doorfietsroute Leek–Groningen vanaf vandaag open

Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…

1 uur geleden

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

2 uur geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden dinsdag de petitie met 18.000 handtekeningen aan…

3 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

3 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

4 uur geleden