Categorieën: Nieuws

‘Meer dan 38 Terabit per seconde’

Photonic Networks Infra heeft de aanleg van haar glasvezelverbinding van Dataport Eemshaven naar Groningen voltooid,  meldt NLConnect. Door deze verbinding wordt Groningen verder ontsloten voor internationale data-communicatie.


‘Met deze verbinding is een capaciteitstoename gerealiseerd van meer dan 38 Terabit per seconde, gegeven de huidige stand der techniek. De rechtstreekse verbinding is van vitaal belang voor datacenters en het realiseren van de kortste internationale route naar de belangrijke Internet exchange in Amsterdam.

De nieuwe glasvezelkabel van Photonic Networks Infra verbindt Dataport Eemshaven met Groningen en zodoende ook met de AMS-IX in Amsterdam. Dataport Eemshaven is over land via glasvezel ook verbonden met Hamburg.’

Menno van Duinen

Recente berichten

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

11 seconden geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

52 minuten geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

1 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

2 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

12 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

13 uur geleden