De Borgmanschool en Het Kopland in Groningen zijn winnaar geworden van het landelijke ‘Vergeten Kind Filmfestival”. De films werden vertoond tijdens het festival in Pathé Tuschinski in Amsterdam.
Daar werden acht korte speelfilms vertoond voor een vakjury. De winnende film werd gemaakt door leerlingen van groep 6 van de Borgmanschool Vinkenstraat en kinderen van Het Kopland, het opvanghuis voor vrouwen en kinderen die tijdelijk geen veilig huis hebben.
Ze hebben samen het script geschreven, het acteerwerk verzorgd en de opnames gemaakt. Het thema was: ‘je soms schamen voor het wonen in een opvanghuis’. Die kinderen voelen zich anders, maar ze horen gewoon thuis in de klas. De jonge filmmakers hebben zelf de prijs in ontvangst genomen.
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…
Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…