Categorieën: Nieuws

PVV stelt vragen over opvang nieuwkomers

De PVV heeft alle gemeenteraden in de provincie Groningen aangeschreven met het verzoek om informatie over de opvang van nieuwkomers.

De burgers hebben recht op informatie rond de plannen voor de opvang van nieuwkomers, of die opvang conform het bestemmingsplan is en wat de opvang kost. Volgens de PVV maken veel burgers zich zorgen over bestaande voorzieningen zoals huisvesting, en of de opvang van nieuwkomers ten koste gaat van allerlei voorzieningen voor de minima.

Op deze manier komen de burgers te weten welke gevolgen de opvang van nieuwkomers voor de veiligheid en leefbaarheid van hun woonomgeving heeft.

Gert van Akkeren

Bekijk reacties

  • Heeft de PVV nou echt niet door dat de gemeentes zo slecht lopend kantoorvastgoed en onverkoopbare grond kunnen slijten? De gemeentes staan niet voor niets in de rij :D Zo'n AZC geeft vaak lokaal een impuls en levert via de staat geld op.

  • Ik ben het 'niet vaak met de PVV eens, maar de burger moet goed geinformeerd worden, alvorens er een opvang komt. Ook mag de opvang van "'asielzoekers'" nooit ten koste mag gaan van de minima, zorg en de ouderen die Nederland met hard werken hebben opgebouwd.

    • Dat gebeurt ook. Alleen denkt te PVV zich op te werpen als beschermer van de burger door op hoge toon de informatie te eisen die er toch wel is en of komt, om zo te insinueren dat de onbetrouwbare overheid deze verborgen houdt om haar eigen volk te naaien ten gunste van terroristen.

  • Wat kost het ? Je kunt beter gaan vragen wat het oplevert. Het bied kansen.
    Zo'n opvangcentrum creëert banen, voor de werkloze minima bijvoorbeeld waarvan sommigen er kennelijk een dagtaak van maken om te klagen over hun uitkering. Hebben ze eindelijk eens iets om handen en het levert nog loon op ook.
    Het levert ondernemers extra omzet, al was het alleen maar omdat mensen moeten eten en drinken. En als dit reguliere opvanglocaties zijn dan krijgen mensen leefgeld. Weliswaar niet veel, maar dat geld wordt weer uitgegeven in Groningen en is dus goed voor de economie. Ik zie alleen maar voordelen. Een van die centra komt bij mij om de hoek. Ik zie geen enkel probleem en het gezeur over veiligheid... ik maak me eerder zorgen over agressief gedrag van uitgaanspubliek.

  • Marie, ten eerste levert het de ondernemers niets op, want ze jatten alleen maar. Ze hebben de duurste kleren om hun kont en de duurste telefoons bij hun, daarbij het zijn economische gelukszoekers. Waarom zeg ik dit, simpel omdat de mensen die de hulp echt nodig hebben, vastzitten in hun land en helaas niet worden geholpen. En over die minima, veel mensen hebben helemaal geen zin om deze mensen te helpen, en terecht. Als je hier als economische gelukszoeker komt, dan red je je maar. Door deze onzin komt de sociale woningmarkt onder druk te staan, jaren op een wachtlijst staan, en er kruipt een gelukszoeker in jou woning, lekker is dat. Ik geef jou 2 adviesen, 1 word wakker, 2 volg de duitse nieuwszenders maar eens, dan snap je wat er loos is. O ja, ik ben GEEN racist, maar een realist.

  • Ik baseer het op feiten, nogmaals volg de Duitse journaal maar eens. De politie erkent meer criminaliteit, oa straatroven, diefstallen, inbraken ed. Ik ben voor het helpen van mensen die op de vlucht slaan, maar de meesten kunnen niet vluchten, dus moet je ter plekke de boel regelen door veilige plekken daar, en de regeringen die de ellende veroorzaken, berechten. Daarvoor staat een rechtbank in Den Haag.

Recente berichten

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

5 minuten geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

24 minuten geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

1 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

1 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

3 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

13 uur geleden