Categorieën: Nieuws

Sensoren meten trillingen na FC-goals

Zes Groningse bedrijven gaan zondag onderzoeken of een doelpunt in Rotterdam een trilling kan veroorzaken op de Grote Markt.

De bedrijven plaatsen voor de bekerfinale in De Kuip tussen FC Groningen en PEC Zwolle een aantal bevingssensoren in het stadhuis. Die meten de trillingen die veroorzaakt worden als de duizenden voetbalfans op de Grote Markt tegelijkertijd juichen als de FC scoort.

De zes bedrijven hebben zich verenigd in het initiatief OSSG, wat staat voor Onafhankelijk Seismisch Sensorgrid Groningen. Hu doel is, te komen tot een meetnet van meer dan tienduizend bevingssensoren. Daarmee worden de effecten van aardbevingen door gaswinning optimaal in kaart gebracht.

Gert van Akkeren

Recente berichten

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

16 minuten geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

1 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

1 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

2 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

12 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

13 uur geleden