Categorieën: Nieuws

Gerrit Krolbrug mogelijk verplaatst

De Gerrit Krolbrug wordt in de toekomst mogelijk verplaatst naar een andere plek. In de zomer van 2015 moet duidelijk zijn of dat ook daadwerkelijk gaat gebeuren.

Door het Van Starkenborghkanaal gaan meer en grotere schepen varen die elkaar moeten kunnen passeren. Dat kan bij de Gerrit Krolbrug en ook de Paddepoelsterbrug niet. De Stad en Provincie gaan daarom een plan maken om dat wel voor elkaar te krijgen.

Bij de Gerrit Krolbrug is een extra probleem. In de winter ligt de brug vaak weken open of dicht door ijsvorming. Bovendien laat de verkeersveiligheid te wensen over door het vele verkeer als de brug weer open gaat. 

Andor Heij

Bekijk reacties

  • Die fietsbruggen kunnen wel hergebruikt worden lijkt me. Suikerunieterrein of over het eemskanaal bij het Balkgat. Je zou een weg met fietspad aan kunnen leggen aan de zuidzijde van het van Starckenborgkanaal vanaf de brug bij Dorkwerd (ligt er nu al maar moet nog verhard worden) dan kan de Paddepoelsterbrug vervallen. Als je dan vanaf Zernike een fietspad maakt door de weilanden onder het Sprikkenburgpad naar de Iepenlaan, kunnen fietsers over de Walfridusbrug ook het van Starckenborg oversteken. Maak van de Oosterhamrikbaan/Kade een verkeersader dan kan de Korrewegbrug verdwijnen. Door een hogere bredere brug met busbaan, autobaan en fietspad aan te leggen. Je hebt dan gelijk een goede aanvoer naar het UMCG en de parkeergarage onder Ciboga kan beter benut worden.

      • Denk dat dat wel meevalt. Je kunt gewoon een weg doortrekken vanaf de Kardingerweg, over het Van Starkenborghkanaal naar de Oosterhamrikkade. De Oosterhamrikkade kan dan opnieuw (veiliger) ingericht worden. Op deze manier heb je een logische en snelle route vanaf de oostelijke ringweg richting het UMCG en het centrum, en op deze manier laat je de busbaan ook met rust.

    • Moet je dan via Beijum naar de Hunze? Ook leuk voor Wessel Gansvoort, als je van bv Indische buurt naar die school moet....

    • De parkeergarages kunnen ook gebruikt worden voor de (wijk) markten. Hoeft er nooit meer uitgeweken te worden voor evenementen.

  • Volgens mij ben je iedere realiteit zin wat kwijt. Het fietpad vanf beijum naar de stad is een van de drukste fietspaden dus de door jou genoemde routes slaan negens op hoezo via zernike etc alleen een dwaas kan dit bedenken

    • Volgens mij wil jij dat ik de weg kwijt ben, of je snapt me gewoon niet.

      Op zich is het niet veel verder als je vanaf het centrum naar Beijum fietst. Je gaat dan niet door de Drukke Ebbingestraten maar Via De Kreupelstraat/Walburgstraat en de W.A.-scholtenstraat. Boven het kanaal moet je wel de fietspaden een beetje aanpassen. Zodat je een snelle en veilige route krijgt. De Korreweg wordt vanaf de rotonde een stuk rustiger wat ook prettig is voor de bewoners. Aan de Oosterhamrikkade noordzijde woont bijna niemand. Deze hele zone wordt op het moment toch herontwikkeld, daar kan dit in meegenomen worden.

Recente berichten

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

15 minuten geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

10 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

11 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

14 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

14 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

15 uur geleden