Categorieën: Nieuws

Definitief einde regiotram

Met de betaling van een vergoeding van twee miljoen euro aan de twee consortia die meedongen naar de opdracht om de tram aan te leggen, hebben Provincie en Stad een definitief eind gemaakt aan de aanbesteding van de Regiotram.

Inmiddels hebben ook de Provincie en de stuurgroep Regio Groningen-Assen zich neergelegd bij het besluit van de gemeenteraad. Het projectbureau wordt ontmanteld het merendeel daarvan is gereed voor het eind van het jaar en wordt afgerond in januari.

Er is inmiddels zo’n 40 miljoen euro aan de tram uitgegeven, de verdeling van die kosten is nog onderwerp van discussie.Eind januari worden de boeken gesloten en zal de accountant de boeken controleren.

Ecco van Oosterhout

Bekijk reacties

  • euhhh... waar is die 40 miljoen heengegaan als er nog niets is gebouwd?! daar kunnen 4000 mensen een jaar van leven!

  • Consultants, wanen, graaiers, enkele woonarken, sorry drijvende bouwsels voor meer dan een miljoen aangekocht door de gemeente, vooruitlopend op de totstandkoming van dit circus. Aankoop van enkele gebouwen tegen bovengemiddeld prijzen, enz.enz. en natuurlijk de 2 miljoen welke aan de consortia zijn gegeven om de door hun vermeende kosten welke gepaard gaan bij een aanbesteding, te betalen.

    Een compleet bedrijfsbureau wat zoveel personeelsleden kent dat de HTM allang failliet zou zijn gegaan, als zij net zoveel personeel op de loonlijst zouden hebben staan. Let wel, dit alles vooruitlopend op de komst van een tram. Vergeet niet dat er identieke bedrijfsbureau`s in deze gemeente bestaan voor o.a. Meerstad en het Forum, tel uit je miljoenenverliezen voor al deze veel te duur betaalde zinloze boventallige krachten. En nee, dit zijn geen Melkert banen maar Balkenende genormeerde banen.

    Je wilt niet weten hoeveel miljoenen er op jaarbasis enkel al in deze gemeente worden weggegooid en nee, dan heb ik het niet enkel over de torenhoge facturen van consultancy bureau`s.

    • Daar ben ik het geheel met eens,maar misschien is beter om er ook bij ter vermelden dat de consultancy bureau`s die worden ingehuurd altijd een link hebben met een politieke partij,de PVDA o.m. is daar heel bedreven in.Het zou goed zijn om daar ook eens naar te kijken.

Recente berichten

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

31 minuten geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

40 minuten geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

2 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

12 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

12 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

16 uur geleden