Categorieën: Nieuws

SP kwaad op Jacques Wallage

De SP bezorgt vrijdag een grote postzak vol brieven met strafport (extra port voor onvoldoende frankering, red.) bij Jacques Wallage. Ze protesteren daarmee tegen de salarisverhogingen en bonussen die Wallage als commissaris van PostNL heeft goedgekeurd. De strafport voor de oud-burgemeester van Groningen bedraagt 4,5 miljoen euro, te voldoen aan de duizenden postbodes die hun baan verliezen.

Het bedrag komt overeen met de de bonus die voormalig topman Bakker van TNT in 2011 ontving. De topmensen van PostNL en TNT hebben vorig jaar naast hun salaris bonussen gekregen tot een bedrag van 12 miljoen euro. Bovendien zijn de vaste salarissen van de topmensen van PostNL dit jaar met tien tot twintig procent verhoogd. Tegelijkertijd vervangt het bedrijf op grote schaal postbodes door flexwererkers die op stukloon werken.

De SP vindt dat de beloning getuigt van het totaal ontbreken van gevoel voor wat er in de samenleving speelt. Ze verbaast zich dat de commissarissen, waaronder de PvdA’ers Wallage en Kok, die absurde verhogingen hebben goedgekeurd.

Ecco van Oosterhout

Bekijk reacties

  • Nou sp daar hoef je echt niet verbaasd over te zijn hoor de heren kok en wallage en tal van andere politici hebben maar 1 doel voor ogen en dat is hun eigen financien en voor een ieder die iets anders zegt zou ik zeggen denk er eerst maar eens goed over na!!

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

5 uur geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

6 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

7 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

7 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

8 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

9 uur geleden