Categorieën: Nieuws

Stadspartij verbaasd over Floriade op Suikerunieterrein

De Stadspartij is verbaasd over plannen van de gemeente om in 2022 de Floriade te laten plaatsvinden op het Suikerunieterrein. Afgelopen week kwam een delegatie van de Floriade het terrein keuren op zijn geschiktheid, zo stond in het Dagblad van het Noorden.

Er loopt al geruime tijd een ideeënprijsvraag voor stadjers voor de invulling van het terrein en er wordt gekeken naar de mogelijkheden van tijdelijke studentenhuisvesting op die locatie.

De Stadspartij is bang dat deze plannen niet worden gerealiseerd als er nu al een claim voor het jaar 2022 op het Suikerunieterrein wordt gelegd. De fractie stelt hierover vragen aan het stadsbestuur.

Betsie Meijer

Bekijk reacties

  • Het is allang bekend dat Groningen zich aangemeld heeft voor de Floriade. De stadspartij doet alsof ze boter op hun hoofd hebben. Grappig om te weten. De contactpersoon voor de Floriade is de zelfde ambtenaar die de prijsvraag organiseert. Ik denk dat er wel enige afstemming plaats vindt.

  • De Stadspartij is altijd verbaasd, bang, verontwaardigd en weet nooit ergens iets van. Gelukkig is er dan nog de media die iedere keer weer graag alles wat deze partij uitkraamt uitvoerig aan bod laat komen.

  • ... betekent dit dan, dat er tot 2022 geen serieuze invulling gegeven gaat worden aan het suikerunieterrein? af en toe een "installatie" van gesubsidieerde kunstenaars, eens in de 5 jaar het nederlands studentenkampioenschap volleybal, en voor de rest ligt het terrein er braak bij en kost het handenvol rente??
    waarom geen campus voor de studenten, met permanente (container-)woningen? daar hebben we tenminste wat aan - hoe meer studenten er uit de wijken vertrekken, hoe schoner. maar dat is natuurlijk tegen het zere been van dr. p.(peter) rehwinkel, de grote studentenvriend.

    • Nee, en omdat er er al heel veel voor de studentenhuisvesting gebeurt. Staar je er niet blind op.

  • Nou, misschien dat ik geluk heb (en niet enorme dichteheden studenten heb, woon buiten centrum in de communninistsche noorden) maar hier niet enorme overlast van studenten. Heb eerder last van die 15% regel..

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

55 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

2 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

2 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

4 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

5 uur geleden