Henk uit Stad springt mee met wereldrecordpoging parachutespringen in Florida

nieuws
Foto: via CRW en Henk Lunshof

Henk Lunshof uit Stad doet deze maand mee aan een wereldrecordpoging parachutespringen in Florida. Hij gaat proberen om, samen met 108 andere parachutisten, een ruitvormige formatie te maken.

De Groninger springt normaal gesproken op zijn club in Hoogeveen. Deze week reist hij af naar Florida om deel te nemen aan recordpoging in het ‘Canopy Formation Skydiving. Bij deze vorm van springen vormen de vliegers formaties in de lucht, nadat ze hun parachute hebben geopend.

Acht vliegtuigen zullen 108 deelnemers droppen, waarbij de eerste negen op zes kilometer hoogte springen om de top van een ruitvormige formatie te vormen. Vervolgens sluiten de andere springers van onderaf aan. Samen hopen ze daarmee het oude record van honderd deelnemers te verbreken.

“Dat is precisiewerk in drie dimensies”, vertelt Henk Lunshof. “Je vliegt met centimeters tussenruimte aan elkaars lijnen. Daarvoor moet je volledig vertrouwen hebben in elkaars vaardigheid. Voor mij is dit het hoogst haalbare in onze sport. Samen met topspringers uit de hele wereld proberen we geschiedenis te schrijven”

De voortgang van de recordpogingen is te volgen op de website van de internationale organisatie Canopy Formation World Team.
.