Foto: ingezonden
De kap van het Betonbos in Groningen kan binnenkort alsnog van start gaan. De rechtbank Noord-Nederland gaf vrijdag geen voorlopige voorziening af tegen zowel de milieu- als de kapvergunning. Slecht nieuws voor een groep omwonenden, die juist via de rechter probeerden de kap tegen te houden.
Volgens de rechtbank kwam de contra-expertise van de omwonenden te laat en werden er geen nieuwe feiten aangedragen. Ook het feit dat de tegenstanders geen toegang hadden tot het terrein werd door de rechter niet meegenomen.
Een bijzondere boom, een Italiaanse populier uit 1950, waarop de omwonenden hun hoop hadden gevestigd, bleek ook geen redding te bieden. Deze boom was al opgenomen in het oorspronkelijke onderzoek en verkeert in slechte conditie. De rechter besloot daarom geen voorlopige voorziening toe te kennen.
Het Betonbos moet wijken voor de nieuwe wijk Stadshavens, waar nieuwe woningen zullen worden gebouwd. Eerder dit jaar waren er al protesten van bewoners tegen de kap. Destijds werd de kap op het laatste moment stilgelegd vanwege het broedseizoen van vogels.
Wanneer precies met de kap wordt begonnen, is nog niet duidelijk. Projectontwikkelaar Van Wonen liet tijdens na de ‘bijna-kap’ eind maart al weten te wachten tot het einde van het broedseizoen, na groen licht van een eigen ecoloog.
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…