Categorieën: Nieuws

Helperzwembad viert honderdjarig bestaan met zwemmarathon

Het Helperzwembad bestaat op 5 september honderd jaar. Dit wordt gevierd tien dagen met activiteiten, waaronder een zwemfeest in het weekend van 13 en 14 september: de HelperSwim. Tijdens dit evenement zwemt er 24 uur lang minstens één persoon per baan. Daarmee wordt geld opgehaald voor stichting BEA.

Volgens Sport050 kan iedereen kan meedoen aan de HelperSwim: jong of oud, beginner of ervaren zwemmer. Deelnemers kunnen zwemtijd reserveren in blokken van twintig minuten. Zo’n blok kost vijf euro. Meerdere blokken reserveren kan, maar hoeft niet. Wie niet wil zwemmen, kan ook gewoon doneren.

Het geld gaat helemaal naar stichting BEA. Stichting BEA helpt kinderen en volwassenen met een handicap of chronische ziekte om te sporten. Ze werken samen met het UMCG en de Hanzehogeschool Groningen.

Op 5 september 1925 werd het Helperzwembad geopend als eerste overdekte zwembad van de stad. Daarom viert Sport050 in de week van 5 tot en met 14 september feest met activiteiten in het teken staan van het jubileum. Zo komt er in de entree van het zwembad een minimuseum en er zijn de hele week rondleidingen.

Wie mee wil doen aan de Helperswim, kan zich aanmelden via de website van Sport050. Hier is ook meer informatie te vinden over de andere jubileumactiviteiten.

Tom Veenstra

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

2 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

2 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

5 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

6 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

6 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

7 uur geleden