Vakbond FNV vraagt gemeenten om minima te beschermen na het faillissement van Groupcard. Het bedrijf beheerde tegoed- en kortingspassen voor tienduizenden mensen met een laag inkomen, waaronder de Stadjerspas in Groningen. Tegelijk laat de gemeente weten dat een overeenkomst met een nieuwe aanbieder niet doorgaat.
Door het faillissement raken gebruikers mogelijk hun opgebouwde tegoeden kwijt, stelt de vakbond. Dit kan betekenen dat zij minder geld hebben voor boodschappen, openbaar vervoer of sport. De FNV heeft de Vereniging van Nederlandse Gemeenten en betrokken gemeenten gevraagd om tegoeden te behouden, tijdelijke alternatieven te regelen en snel duidelijk te communiceren met kaarthouders. De vakbond wil ook dat er structurele maatregelen komen om minima te beschermen bij faillissementen van uitvoerders.
In Groningen werd Groupcard gebruikt voor de Stadjerspas. Met deze pas kunnen inwoners met een inkomen tot 120 procent van de bijstandsnorm gratis of met korting meedoen aan sport, cultuur en andere activiteiten. De overgang wordt volgens de gemeente zo geregeld dat gebruikers de pas gewoon kunnen blijven gebruiken. Ook is er volgens de gemeente geen geld kwijtgeraakt door het faillissement, omdat betalingen altijd rechtstreeks naar de aanbieders van activiteiten gingen.
Toch geen deal met nieuwe aanbieder
De gemeente dacht twee weken geleden nog een deal te kunnen sluiten met een nieuwe aanbieder voor de Stadjerspas. Uit een mail aan gebruikers blijkt nu dat deze aanbieder toch afziet van een overname van de website en het systeem.
Voor gebruikers verandert er voorlopig niets, schrijft de gemeente aan gebruikers van de Stadjerspas. De pas, het aanbod en de website blijven gewoon beschikbaar. Het zomerprogramma gaat door en er wordt gewerkt aan het najaarsaanbod. De gemeente bekijkt nu wat de beste oplossing is voor de langere termijn. Zodra er meer bekend is, worden gebruikers geïnformeerd.