Categorieƫn: Nieuws

Bestuurders met haast opgelet: volgende week weer flitsmarathons

In diverse Europese landen worden van 4 tot en met 10 augustus weer flitsmarathons gehouden. Een week lang zijn er intensieve snelheidscontroles. Het doel is verkeersslachtoffers voorkomen.

Er was dit jaar al eerder een flitsmarathon, in de tweede week van april. De drijvende kracht achter de flitsmarathon is Roadpol, een samenwerkingsverband van 29 Europese politiekorpsen, waaronder die van Nederland, Duitsland en Belgiƫ. Meestal doet meer dan de helft van de landen mee aan de flitsmarathon.

Vorig jaar deelden de landen bij elkaar maar liefst 150.000 verkeersboetes uit. Naast een boete krijgen veel te snelle bestuurders voorlichting van de agenten over de gevaren van hardrijden. Het is niet bekend of en waar de flitsmarathon in ons land wordt gehouden.

Gert van Akkeren

Recente berichten

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

39 minuten geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

11 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

11 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

14 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

15 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

15 uur geleden