Het kinderhartcentrum van het UMCG in Groningen heeft voldoende personeel om operaties bij kinderen te blijven uitvoeren. Het ziekenhuis reageert hiermee op zorgen in het Dagblad van het Noorden.
Volgens de krant werken twee van de vier genoemde kinderhartchirurgen op de UMCG-website niet meer bij het ziekenhuis. Een derde vertrekt dit najaar. Ook is er kritiek op het inzetten van buitenlandse artsen die nog niet volledig bevoegd zijn.
Het UMCG zegt dat deze zorgen onterecht zijn. Er werken nu drie kinderhartchirurgen. Daarnaast is er een chirurg in opleiding en een buitenlandse arts die binnenkort haar BIG-registratie krijgt. Die werkt nu al onder toezicht.
Het ziekenhuis meldt dat het in 2024 en dit jaar tot nu toe evenveel operaties heeft gedaan als in vorige jaren. Ook na het vertrek van een chirurg eind 2025 blijft de capaciteit op peil.