Foto: Joris van Tweel
Het zonnethermiepark Dorkwerd is afgelopen donderdag officieel geopend. Het is het grootste park van Nederland.
In het park wordt de warmte van de zon opgevangen. Daarmee worden diverse stadswijken verwarmd. Het is een duurzaam alternatief voor Gronings gas.
Gebiedsontwikkelaar K3, zonneparkontwikkelaar Novar en leverancier TVP Solar ontwikkelen voor WarmteStad het grootste zonnewarmtepark van ons land. Het park heeft een oppervlakte van 12 hectare. De zonnewarmte is voldoende voor 25 procent van alle warmte die de ruim 12.500 aangesloten huishoudens en bedrijven uit Noordwest Groningen verbruiken.
Als de zon schijnt, vangt de collector zonlicht op en zet dit om in warmte. Die wordt opgeslagen in een buffertank en vervolgens richting het warmtenet geleid. De warmte wordt via een leidingnetwerk onder de grond vervoerd naar gebouwen en woningen. Hiermee worden woningen en gebouwen verwarmd en warm water uit de kraan geleverd om bijvoorbeeld mee te douchen.
De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…
FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…
De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…
Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…
Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…
Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…