Foto via UMCG
In het UMCG streden deze vrijdag zeven verpleegafdelingen op 16 mei om de titel ‘beste reanimatieteam’ tijdens derde editie van de BLS Reanimatie Competitie.
De wedstrijd begon voor elk team met een gesimuleerde noodsituatie. Vervolgens moesten de teams snel overleggen over hoe te handelen en wie welke taak op zich nam.
Vervolgens schakelden de teams over naar een oefenpop en startten ze de reanimatie. Een deskundige jury keek toe en lette op vakkundigheid en samenwerking. Toeschouwers keken mee op een scherm waarop de hartslag en bloeddruk van de patiënt te zien waren.
Het is de derde keer dat het UMCG de wedstrijd organiseert voor haar verpleegafdelingen, vertelt Monique Timmer, coördinator reanimatieonderwijs, op de website van het ziekenhuis.
“Het UMCG organiseerde al langer Advanced Life Support-wedstrijden voor onze gespecialiseerde reanimatieteams. De winnaar daarvan doet mee aan de landelijke wedstrijd. Op verzoek van de verpleegkundigen organiseren we nu ook een wedstrijd voor hen. We bedenken daar elk jaar een mooi scenario voor. De wedstrijd is een leuke stimulans om het reanimeren extra te trainen. En dat doen de teams, want ze willen allemaal winnen.”
Team K2, oftewel een groep verpleegkundigen op de afdeling voor Neurologie, won de wedstrijd en kreeg een beker. Ze mogen in oktober naar het congres van de Europese Reanimatie Raad.
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…
Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 31-jarige…
Wethouder Philip Broeksma en gedeputeerde Erik Jan Bennema hebben donderdag samen het laatste deel van…
Vijf studenten van de Hanzehogeschool zijn naar Fortaleza in Brazilië gereisd om daar voor hun…