Categorieën: Nieuws

Toegankelijkheid zorg in Groningen onder druk: inwoners ervaren ongelijkheid

Steeds meer Groningers hebben moeite met het krijgen van passende zorg. Dat blijkt uit de meldactie van Zorgbelang Groningen, waar bijna 270 mensen aan meededen. De helft van de deelnemers geeft aan lang te moeten wachten op een afspraak of behandeling, vooral bij het ziekenhuis, de huisarts en de ggz. Voor sommigen verergeren daardoor de klachten.

Ook blijkt het regelen van zorg vaak lastig. Vooral mensen in dorpen hebben moeite met digitale systemen, onduidelijke patiëntendossiers en lange keuzemenu’s aan de telefoon.

Sommige zorg is te duur

Vooral tandzorg is moeilijk te betalen. Door hoge kosten sluiten mensen minder snel een aanvullende verzekering af. Dat zorgt soms voor het mijden van zorg, wat juist leidt tot meer klachten.

Een op de vijf online-deelnemers had moeite om hun zorgverlener te bereiken, vooral door slechte telefonische bereikbaarheid of gebrek aan vervoer. Wie geen netwerk of geld voor een taxi heeft, kan hierdoor niet altijd naar een afspraak.

Zorgongelijkheid groeit

Wie minder digitaal vaardig is, geen netwerk heeft of weinig geld, krijgt minder snel de juiste zorg. Deelnemers vragen daarom om eenvoudigere zorg, dicht bij huis, met duidelijke informatie en één loket. Zorgbelang Groningen roept op om samen te werken aan een zorgsysteem dat voor iedereen werkt.

Een ander veelgehoord punt: zorgverzekeraars hebben nu te veel macht. Mensen willen zelf meer zeggenschap over hun behandeling.

Tom Veenstra

Recente berichten

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

12 seconden geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

1 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

11 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

12 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

15 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

15 uur geleden