Categorieën: Nieuws

Vrijheidsmaaltijd dit jaar op dak Forum Groningen

De Vrijheidsmaaltijd op 5 mei vindt dit jaar plaats op het dak van Forum Groningen. Honderden mensen schuiven aan voor een gezamenlijke lunch, met uitzicht over de stad.

Het evenement wordt georganiseerd door Bevrijdingsfestival Groningen. In totaal kunnen 250 gasten meedoen. Het thema van dit jaar is “Kijk om je heen, we zijn met de meesten”. Gasten worden uitgenodigd om na te denken over vrijheid, vroeger en nu.

Gesprekskaartjes en een toespraak van Ahmad Abdulwahab helpen deelnemersom gesprekken op gang te brengen. De Bokito Brass Band zorgt voor feestelijke muziek.

De maaltijd duurt van 11.00 tot 13.00 uur en is gratis bij aanmelding.

De Vrijheidsmaaltijden zijn een initiatief van het Nationaal Comité 4 en 5 mei.In de hele provincie Groningen zijn op 5 mei meer dan 70 Vrijheidsmaaltijden. Landelijk zijn dat er ruim 1200. Het doel is om mensen samen te brengen, te herdenken en te vieren.

Tom Veenstra

Recente berichten

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

14 minuten geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

24 minuten geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

2 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

12 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

12 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

15 uur geleden