In een weiland aan de Aduarderdiepsterweg bij Leegkerk heeft zaterdagmiddag brand gewoed in een rietkraag. Bij de brand raakte niemand gewond.
De melding van de brand kwam rond 14.50 uur bij de hulpdiensten binnen. “De melding die we ontvingen, was dat er een rietkraag in brand zou staan”, vertelt brandweerwoordvoerder Johan Bosklopper. “Omdat het al een hele tijd niet geregend heeft, is het erg droog in de natuur. Als Veiligheidsregio hebben we ruim een week geleden opgeschaald naar fase 2. Bij meldingen van natuurbranden zetten we daarom direct extra materieel en personeel in.” Zo rukten twee tankautospuiten uit en kwamen ook de schuimbluswagen en het drone-/verkenningsteam van de brandweer ter plaatse.
Bosklopper: “Uiteindelijk bleek er vijfhonderd meter rietkraag op verschillende plekken te branden. Dit hebben we snel onder controle weten te brengen. Inmiddels zijn de eerste voertuigen teruggekeerd naar de kazerne. Eén tankautospuit is nog ter plaatse om te controleren of er zich geen vuurhaarden meer in het riet bevinden.” Over de oorzaak van de brand is niets bekend. Hier wordt onderzoek naar gedaan.




