Categorieën: Nieuws

Maarten van Gent, eerste kampioenscoach Donar, op 78-jarige leeftijd overleden

Oud-basketbalcoach Maarten van Gent is maandag op 78-jarige leeftijd overleden. Van Gent leidde Donar in 1982 naar de eerste landstitel in de clubgeschiedenis.

Hij leed al enige tijd aan alvleesklierkanker en overleed in het ziekenhuis in Rakvere, Estland. Van Gent laat twee zonen achter. Zijn lichaam is afgestaan aan de medische wetenschap.

De geboren Rotterdammer kwam in 1980 naar Groningen. Na twee jaar bouwen aan de ploeg haalde hij in 1982 de eerste landstitel binnen voor de Groningse basketbalclub. Na het kampioenschap vertrok hij bij Donar en coachte onder meer enkele Belgische teams naar landskampioenschappen. Ook was hij bondscoach van Nederland en Estland.

In 1991 verhuisde Van Gent naar Estland. In 2005 stopte hij met coachen om zich te richten op zaken en management. Ook werkte hij drie jaar als scout voor het NBA-team New York Knicks.

Begin 2025 was Van Gent te zien in het televisieprogramma Winter Vol Liefde. Kort na de opnames kreeg hij te horen dat hij ernstig ziek was. Zijn overlijden deelde hij zelf via een afscheidsvideo op zijn Facebookpagina.

Tom Veenstra

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

9 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

10 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

13 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

13 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

14 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

14 uur geleden