Donderdag nog bewolkt en regenachtig, daarna steeds meer zon en warmer

nieuws
Foto: Johan Bosklopper

Het weer is donderdag nog niet om over naar huis te schrijven, met bewolking en regen. Maar het klaart vanaf vrijdag op, het weerbeeld wordt droog, zonnig en duidelijk warmer. Dat betekent dat ook Koningsdag aangenaam lijkt te gaan verlopen.

Komende nacht is het bewolkt met regen. De temperatuur daalt tot 9 graden en er staat een zwakke wind. Donderdag is het overdag opnieuw bewolkt en regenachtig. Het wordt 11 tot 13 graden met een matige noordoostelijke wind.

Maar donderdagavond kan de zon nog even doorbreken en na een rustige nacht blijft het ook vrijdag droog met geregeld zon. Het wordt 13 tot 15 graden. In de nacht koelt het af tot 5 à 6 graden en kan er mist ontstaan.

Op Koningsdag (zaterdag) is het zonnig en aangenaam. De temperatuur stijgt tot 16 à 18 graden. De oostenwind is zwak tot matig. Ook zondag en maandag blijven droog met veel zon. Het wordt dan 18 tot 19 graden. De rest van de week lijkt regen niet terug te keren en blijft het kwik waarschijnlijk langzaam oplopen.