Foto: Eva Bloem via BNA
Twee gebouwen in Groningen maken kans op de titel BNA Beste Gebouw van het Jaar 2025. In totaal zijn zeven projecten genomineerd voor deze prestigieuze architectuurprijs. De winnaar wordt op 5 juni bekendgemaakt.
De genomineerde gebouwen uit Groningen zijn het nieuwe Universitair Centrum Psychiatrie van het UMCG (ontworpen door Atelier PRO Architekten en Vakwerk Architecten) en de EnergieHub050 (De Unie Architecten) van het Alfa-college.
Er worden op 5 juni twee prijzen uitgereikt: de vakjuryprijs en de publieksprijs. Voor deze laatste prijs kan tot 14 mei online gestemd worden. De prijsuitreiking vindt plaats in het Nieuwe Instituut in Rotterdam. Ter ere van de twintigste editie wordt daar ook een speciale expositie over de geschiedenis van de prijs gepresenteerd.
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…