Foto: Sebastiaan Scheffer
Medewerkers van Het Groninger Landschap hebben de afgelopen dagen de oeverzwaluwwand in de Lettelberterpetten grondig voorbereid op het komende broedseizoen. Zo zijn alle gaten gevuld en is overtollige vegetatie verwijderd.
De betonnen wand is ruim tien jaar geleden geplaatst. In de wand was aanvankelijk ruimte voor zestig paartjes. Vanwege het grote succes is de broedwand in 2020 uitgebreid naar 120 plekken. De wand bestaat uit gaten met daarachter zandgrond, waarin de vogels hun eigen broedtunnels graven. De werkzaamheden worden nu uitgevoerd, omdat de oeverzwaluw binnenkort verwacht wordt. In de winter verblijven de zwaluwen in de Sahel-regio.
De oeverzwaluw, een kleine trekvogel die vrijwel overal ter wereld voorkomt, is een ware acrobaat in de lucht. Met zijn snelle, wendbare vlucht vangt hij insecten in de vlucht. Kenmerkend is zijn continue, kwetterende en zoemende zang tijdens de vlucht, die bij gevaar overgaat in luide alarmkreten. De oeverzwaluw broedt in kolonies en keert elk jaar terug naar dezelfde broedplaats.
Bekijk hier een reportage over de oeverzwaluw die OOG enkele jaren geleden maakte:
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiĆ«le zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…