Foto: Hans Hillewaert, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3888100
Liefhebbers van weidevogels kunnen zondag volop genieten. Onder begeleiding van een gids van Het Groninger Landschap wordt er een wandeling door de weilanden rond bezoekerscentrum Reitdiep gemaakt.
De wandeling begint om 14.00 uur bij het bezoekerscentrum. Er wordt een route van 2,5 kilometer gelopen die door de weilanden voert. En er is momenteel genoeg te zien. Zo is de grutto sinds kort weer in het gebied te bewonderen. Nu de winter is vertrokken en het voorjaar is gearriveerd, is de grutto ook vanuit zijn overwinteringsgebied teruggekeerd naar het Reitdiep. De natuurorganisatie adviseert deelnemers om een verrekijker en fotocamera mee te nemen. Tijdens de wandeling worden de vogels niet verstoord, omdat men op ruime afstand blijft.
De wandeling duurt tot ongeveer 15.30 uur. “In sommige percelen graast vee. Als we daar rustig langslopen, is dat geen probleem”, meldt Het Groninger Landschap. “De bodem kan drassig zijn; denk aan het aantrekken van goed schoeisel.” Meer informatie over de wandeling is te vinden op deze website.
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…
Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 31-jarige…
Wethouder Philip Broeksma en gedeputeerde Erik Jan Bennema hebben donderdag samen het laatste deel van…
Vijf studenten van de Hanzehogeschool zijn naar Fortaleza in Brazilië gereisd om daar voor hun…