Categorieën: Nieuws

Verdachte (51) brandstichting in flat aan Oosterhamriklaan langer vast

De 51-jarige man uit Groningen die wordt verdacht van het in brand steken van zijn appartement in een flat aan de Oosterhamriklaan, blijft tot half april in hechtenis. De brand zorgde begin november vorig jaar voor veel schade en meerdere flatbewoners moesten naar een ziekenhuis vanwege (mogelijke) rookinhalatie.

Volgens DvhN ontkent de Stadjer dat hij zijn appartement zelf in brand heeft gestoken. De man beweert teveel te hebben gedronken in de bewuste nacht en daardoor met een brandende sigaret in slaap te zijn gevallen. Het OM ziet dat anders: uit een bloedtest op het politiebureau (waar hij na schermutselingen met politie en ambulancemedewerkers terechtkwam) bleek de man geen druppel te hebben gedronken. Daarnaast zou de man al een dag van tevoren hebben gepraat over brand in zijn huis en zelf nog naar de brand hebben staan kijken.

Door de brand ontstond veel schade. Twee woningen werden zelfs onbewoonbaar verklaard. Daarnaast werd het hele gebouw ontruimd en keek ambulancepersoneel alle bewoners na. Meerdere mensen moesten per ambulance naar een ziekenhuis, omdat ze (mogelijk) rook hadden ingeademd.

De Stadjer staat op 22 april weer voor de rechter. In de tussentijd wordt de verdachte psychisch onderzocht.

Tom Veenstra

Recente berichten

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

18 minuten geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

37 minuten geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

1 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

2 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

3 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

13 uur geleden