Foto: Zorggroep Groningen
De fracties van het CDA, Partij voor het Noorden en Stadspartij 100% voor Groningen vragen wethouder Philip Broeksma (GroenLinks) van Verkeer om opheldering over de parkeersituatie bij verpleeghuis Maartenshof. Door problemen met de bezoekersapp van de gemeente worden er onterechte boetes uitgeschreven.
“Het Maartenshof is een verpleeghuis waar zorgpersoneel en fysiotherapeuten waardevol werk verrichten”, vertelt CDA-raadslid Etkin Armut. “Sinds de uitbreiding van betaald parkeren naar de wijk het Hoornse Meer geldt er rond het verpleeghuis een ander parkeerregime. Honderden medewerkers moeten op een zeer omslachtige manier hun kenteken aanmelden, omdat ze gebruikmaken van de bezoekersapp van de gemeente. Maar deze app is eigenlijk niet gemaakt voor zo veel mensen tegelijkertijd.”
Etkin Armut (CDA): “Kunnen boetes die onterecht zijn uitgedeeld, worden kwijtgescholden?”
Dit resulteert in onterechte boetes die worden uitgeschreven, omdat de app bij gebruik kan blokkeren of collega’s elkaar per ongeluk afmelden. “Voor geen enkele organisatie is dit een prettige situatie, laat staan voor mensen die in de zorg werken. Deze mensen werken hard, zijn actief op onregelmatige tijden en zijn onmisbaar. Zij mogen niet de dupe worden van een probleem dat buiten hun macht ligt.” Armut wil van de wethouder weten of alle onterecht uitgedeelde boetes kunnen worden kwijtgescholden. Daarnaast vraagt de partij om maatwerk.
Minder handhaven
Partij voor het Noorden en Stadspartij 100% voor Groningen vragen of er in het postcodegebied van Maartenshof minder actief kan worden gehandhaafd door parkeerhandhavers. “Zolang er nog geen oplossing is gevonden voor een adequaat aanmeldsysteem”, aldus PvhN-raadslid Leendert van der Laan.
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…