Foto: Rechtspraak.nl
De 24-jarige man die begin november werd opgepakt voor de verkrachting van een zeer jong meisje in een bosje bij de speeltuin aan de Jensemaheerd in Beijum, blijft in voorarrest. Volgens het Dagblad van het Noorden en RTV Noord werd dat dinsdagochtend duidelijk in een inleidende zitting in de zaak.
De verdachte wil graag vrijgelaten worden in afwachting van een nieuwe inleidende zitting in april, omdat hij psychische klachten en stoornissen heeft. In de rechtszaal vroeg de advocaat van de man om een psychisch onderzoek, zodat de verdachte zijn zaak in vrijheid kan afwachten. Maar de rechter oordeelde, net als het Openbaar Ministerie, dat de zaak te ernstig is om hem vrij te laten.
De verkrachting van het zeer jonge meisje waarvan de man wordt verdacht, vond plaats aan het einde van de middag op 31 oktober vorig jaar. Na de melding startte de politie direct een onderzoek. De verdachte werd enkele dagen later opgepakt. Er werd DNA van de man aangetroffen. Toch ontkent de man betrokken te zijn bij het misdrijf. Inmiddels is duidelijk dat de man eerder seksueel getinte gesprekken had gevoerd met een minderjarige. Een zaak tegen hem voor een eerder soortgelijk misdrijf werd in 2023 geseponeerd, op voorwaarde dat hij zich niet opnieuw zou misdragen.
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…
Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…