Bussen vanuit het zuiden kunnen over een paar jaar rechtstreeks van het Emmaviaduct afslaan naar het nieuwe busstation aan de zuidzijde van het Hoofdstation.
De afslag leidt ook naar de nieuw te bouwen wijk Spoorkwartier, eveneens aan de zuidkant van het station., Het Emmaviaduct krijgt hiervoor een zogenoemde insnijding in het midden van het viaduct. Daarmee ontstaat vanaf het zuiden een vrije toegangsroute naar het nieuwe busstation, dat in 2026 klaar moet zijn.
Wethouder Philip Broeksma: “Na realisatie van de insnijding van het Emmaviaduct kunnen bussen op een snelle en efficiënte manier naar het nieuwe busstation rijden. Dat levert tijdwinst op, maar vooral ook meer comfort voor de reiziger.”
De nieuwe rijbanen zijn ook bedoeld voor autoverkeer van en naar de parkeervoorziening in het Spoorkwartier. De nieuwe wijk wordt autoluw. De huidige op- en afrit tussen de Parkweg en het Emmaviaduct komen te vervallen.
De kosten worden geraamd op een kleine 28 miljoen euro. Het Rijk en de Provincie Groningen betalen mee. Het werk aan het Emmaviaduct start in het najaar van 2026, na de verbouwing van het Hoofdstation. Tijdens de werkzaamheden is een jaar lang geen verkeer over het viaduct mogelijk.
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…
Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…