Categorieën: Nieuws

Veiligheidsregio: drukke jaarwisseling, maar geen geweld tegen brandweer

Veiligheidsregio Groningen kijkt terug op een drukke jaarwisseling. Naast de gebruikelijke meldingen van buitenbranden waren er dit jaar enkele grotere incidenten die extra inzet van de hulpverleners vereisten.

Opvallend was dat het vooral vroeg in de avond al druk was. Net als vorig jaar zijn vrijwel alle posten in actie gekomen tijdens oudejaarsdag en nieuwjaarsnacht. De meeste meldingen betroffen buitenbranden, maar ook enkele grotere incidenten zorgden voor veel werk. In totaal is de brandweer in de provincie Groningen 382 keer uitgerukt. Zes keer is opgeschaald naar middelbrand.

Bij een brand in een inpandige garage aan de Dukdalf ontstond veel rookontwikkeling. Daardoor moesten tien bewoners door de brandweer met behulp van vluchtmaskers uit een galerijflat worden gehaald. Aan het Kapelleveld raakte een woning zwaar beschadigd door brand. De bewoners konden niet terug naar hun woning en voor hun is vervangend onderdak geregeld.

De sfeer was tijdens de jaarwisseling over het algemeen goed en er is geen sprake geweest van geweld tegen hulpverleners van de brandweer. Wel moest de ME de orde herstellen in Hoogkerk, toen politieagenten bekogeld weren met vuurwerk.

Een Multi-Surveillance Team (MST), bestaande uit brandweer en politie, heeft in de gemeente Groningen 138 meldingen van buitenbranden beoordeeld en waar nodig actie ondernomen. Zo werden buitenbranden geblust die een gevaar vormden voor de omgeving. Bij kleine buitenbranden die geen direct gevaar vormen, koos de brandweer ervoor om niet altijd in te grijpen. Bij situaties waarin schade, hinder of gevaar ontstond, zoals vliegvuur, schade aan de infrastructuur of versperringen, werden de branden wel geblust en opgeruimd door de gemeente.

Gert van Akkeren

Recente berichten

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

8 minuten geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

27 minuten geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

1 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

1 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

3 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

13 uur geleden